WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Uniwersytet w Siedlcach

To przysłowie potraktowali dosłownie pracownicy z Instytutu Matematyki i Fizyki.
W edukacji matematycznej dzieci w wieku przedszkolnym najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, stanowiące budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia matematyczne oraz zdobywa umiejętności. Doświadczenia przyczyniają się do rozwoju myślenia i hartowania dziecięcej umiejętności. Program edukacji matematycznej według prof. zw. dr hab. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej składa się z 12 kręgów tematycznych, które należy realizować w przedszkolu. Wśród tych kręgów między innymi wyróżniamy:  orientację przestrzenną oraz intuicje geometryczne.
To właśnie małe dzieci 4-5 latki mają otwarte umysły, to dla nich dr Agnieszka Siłuszyk oraz dr Marek Siłuszyk poprowadzili interaktywne spotkania pod tytułem „Geometra wokół nas”.

Pomocnym asystentem podczas spotkania był absolwent tegoż przedszkola – Aleksander (niebieska bluza). W ramach współpracy z Miejskim Przedszkolem nr.3 w Siedlcach odbyły się już trzy spotkania. Wszystkie dzieci dostały Certyfikaty potwierdzające aktywny udział w zajęciach. Przed nami jeszcze w styczniu jedno spotkanie z przedszkolakami. Jesteśmy przekonani że tego typu inicjatywy są bardzo dobre, czekamy na kolejnych naśladowców. Taka forma bezpośrednich spotkań jest najlepszą promocją i reklamą naszej uczelni oraz naszego Wydział Nauk Ścisłych.

Przedstawiamy certyfikat oraz prezentację ze spotkań oraz fotogalerię i link do zdjęć na stronie przedszkola Miejskiego Przedszkola nr.3 w Siedlcach:




Tekst Marek Siłuszyk