WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Uniwersytet w Siedlcach

Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą informuje o możliwości odbycia płatnych praktyk studenckich w ramach programu LLP/Erasmus. Nasza uczelnia dysponuje 10 miejscami na 3-miesięczne praktyki w roku akademickim 2012/2013, które będą realizowane w okresie od 1.07.2013 r. do 30.09.2013 r.
Wszelkie informacje dotyczące praktyk są umieszczone tutaj.

W celu zrealizowania praktyki studenci mogą wyjechać do instytucji przyjmującej, którą samodzielnie znajdą (oferty praktyk można znaleźć, m.in. na stronie http://www.erasmus.org.pl/strefa-studenta/oferty-praktyk-zagranicznych) i której przedmiot działalności będzie zbieżny z profilem studiów studenta. Może ona stanowić część programu studiów (praktyka obowiązkowa) lub dawać możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności (praktyka nieobowiązkowa).

Rekrutacja kandydatów będzie prowadzona w instytutach, dlatego należy złożyć we właściwym instytucie następujące dokumenty do 30.04.2013 r.:
•    formularz zgłoszeniowy z wymaganymi zaświadczeniami (na stronie internetowej UPH w zakładce studenci/praktyki za granicą),
•    wstępną zgodę instytucji zagranicznej na przyjęcie studenta na praktykę,
•    krótką charakterystykę instytucji przyjmującej,
•    opinię kierunkowego opiekuna praktyk dotyczącą sylwetki kandydata oraz możliwości zrealizowania założeń programowych praktyki w wybranej przez studenta instytucji.
Osobą kontaktową ds. praktyk na Wydziale Nauk Ścisłych jest Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Katedra Chemii Nieorganicznej

Na czas praktyki studenci otrzymują STYPENDIUM!