WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Uniwersytet w Siedlcach

tytulowe
W dniu 11 kwietnia 2015 roku w godzinach 11:00 - 18:00 w budynku Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51 odbyły się Siedleckie Targi Gier zorganizowane przez Koło Naukowe Informatyków Genbit. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. Ponad 400 uczestników mogło zapoznać się z ofertą lokalnych firm produkujących lub wydających gry komputerowe, mobilne lub planszowe. Na odwiedzających czekały także pokazy cosplay, ASG, lasertag, drona, robotów i druku 3D. Fani komiksów i seriali mogli zaopatrzyć się w licencjonowane gadżety na jednym ze stoisk.
Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych dr hab. Wiesława Barszczewska, profesor nadzwyczajny ogłasza

KONKURS

na granty naukowe (badawcze)
dla młodych pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Nauk Ścisłych.
Wnioski według załączonego wzoru, wraz z załącznikami można składać do dnia 15 maja 2015 r. w Dziekanacie WNŚ. Decyzję o przyznaniu środków finansowych ogłosi Wydziałowa Komisja ds. Nauki do dnia 29 maja 2015 r.
 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami ogłoszenia oraz z Regulaminem Konkursu.
MNiSW 27 marca 2015 ogłosiło: Program „Granty na granty – wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej” – nabór wniosków w ramach II edycji. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:
www.nauka.gov.pl
MNiSW oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zapraszają do podejmowania współpracy w ramach programu służącego wspieraniu kosztów wymiany osobowej. Zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji na stronie
internetowej:
www.nauka.gov.pl

W dniu 11 kwietnia 2015 w Instytucie Informatyki na Wydziale Nauk Ścisłych  Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcachobędą się Siedleckie Targi Gier, przeznaczone dla wystawców (firm) oraz odwiedzających – graczy i wszystkich zainteresowanych branżą gier i nowych technologii. Organizatorami wydarzeń jest Koło Naukowe Informatyków Genbit.
Równolegle z Targami Gier w dniach 10-12 kwietnia 2015 w Instytucie Informatyki odbędzie się XII Ogólnopolska Konferencja Inżynierii Gier Komputerowych – przeznaczona dla zainteresowanych tworzeniem gier.