WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Uniwersytet w Siedlcach

W dniu 23 marca 2016r. w ramach „I Dnia Wiosny w laboratorium” w Instytucie Chemii zostały zorganizowane zajęcia laboratoryjne, w których uczestniczyli uczniowie klasy VID (wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Szewczak) ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach. Mali naukowcy mieli okazję samodzielnie wykonywać proste doświadczenia chemiczne. Element współzawodnictwa w postaci konkursu z nagrodami (ufundowanymi przez organizatorów), którego głównym zadaniem było m.in. zapisanie poprawnych wniosków, dodatkowo rozbudził w uczniach konieczność dokładnego wykonywania poszczególnych doświadczeń. Wizyta w profesjonalnym laboratorium zakończyła się krótkim pokazem eksperymentów wykonywanych przez pracowników Instytutu Chemii. W zajęciach zorganizowanych pod kierunkiem dra Karola Wnorowskiego czynny udział wzięli dr Jolanta Wnorowska oraz mgr Bartosz Michalczuk.
wielkanoc2015
Pracownikom i Studentom Wydziału Nauk Ścisłych zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wypełnionych refleksją i spokojem

życzy
Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych
dr hab. Wiesława Barszczewska, prof. UPH
 
 
IMG 2786
W poniedziałek 21 marca 2016, na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zorganizowany został Dzień Otwarty. Była to już piąta edycja dnia wagarowicza poprowadzona od hasłem „Pierwszy Dzień Wiosny z Wydziałem Nauk Ścisłych”. 
"Niekończąca się opowieść..."

To nie była nasza pierwsza wizyta w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach. 22 lutego reprezentanci Koła Naukowego Studentów Matematyki GRAF w składzie Paulina Czubaj, Łukasz Cegiełka, Michał Szulawa i Daniel Wadas, poprowadzili warsztaty pt. "Niekończąca się opowieść... - o liczbie PI i polu koła". Podczas zajęć uczniowie obejrzeli przygotowany przez studentów film przedstawiający tę interesującą liczbę, natomiast w części warsztatowej ćwiczyli obiczanie pól i obwodów kół. Oprócz tego studenci zorganizowali dwa konkursy - PI - słowa oraz PI - test.
Śmiechu było co niemiara, a uczniowie wykazali zaangażowanie i dociekliwość.
Dnia 16 marca br. odbyło się I Seminarium Koła Naukowego Chemików "Spectrum". Mieliśmy okazję wysłuchać czterech prelekcji naszych studentów. Nasi członkowie wygłaszając swoje prezentacje wykazali się dużą wiedzą. Nie zawiedli nas również słuchacze. Dzięki swojej dociekliwości padło wiele interesujących pytań. Dziękujemy prelegentom za wystąpienie, a słuchaczom za wysłuchanie prelekcji.