
Szanowni Państwo,
Studenci pierwszego roku studiów na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Jako Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych pragnę Państwa bardzo serdecznie przywitać w naszej społeczności akademickiej.
Zważywszy na nietypową sytuację w jakiej znajdujemy się obecnie, a szczególnie Państwo – studenci pierwszych lat, chciałbym zapewnić że zarówno ja, jak i Dyrektorzy Instytutów, opiekunowie roku, nauczyciele akademiccy, pracownicy Dziekanatu, pracownicy administracji, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dlatego zapraszam, zachęcam do kontaktu – telefonicznego, zdalnego, mailowego, każdego innego, jeśli tylko będziecie mieli taką potrzebę.
Wierzę, że uda nam się przetrwać ten trudny czas i wkrótce będzie okazja do spotkania i poznania się w realnej rzeczywistości.
Z serdecznymi pozdrowieniami, życzeniami pomyślności i zdrowia
dr hab. Cezary Sempruch, profesor uczelni
Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

Ostatnio zrobiło się dosyć głośno o naszych badaniach prowadzonych od kwietnia 2017r. w Instytucie Matematyki w ramach projektu SONATA BIS 6 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt o nr. 2016/22/E/HS5/00406 nosi tytuł Bezpieczeństwo energetycznej infrastruktury krytycznej w aspekcie pogody kosmicznej. Kierownik grantu, dr hab. Agnieszka Gil-Świderska we wtorek, 16 czerwca 2020r. była gościem redaktora Łukasza Badowskiego w audycji Z innej planety nadawanej w każdy wtorek w Radiu dla Ciebie.
O ostatnich wynikach naszych badań opublikowanych w czasopiśmie ENERGIES w branżowym portalu Space24 oraz portalu czasopisma Urania.
Trzon zespołu projektowego stanowią dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, dr Renata Modzelewska-Łagodzin oraz dr Anna Wawrzyńczak-Szaban (na zdjęciu). Do współpracy włączają (lub włączali) się również badacze nie tylko z naszego Uniwersytetu: dr Paweł Szmitkowski, dr Agnieszka Siłuszyk, dr Marek Siłuszyk, dr Szczepan Moskwa (AGH), dr Sylwia Zakrzewska, dr hab. Anna Wawrzaszek (CBK PAN), dr Mariusz Pożoga (CBK PAN), mgr inż. Łukasz Tomasik (CBK PAN), mgr Paweł Świderski, mgr Monika Berendt-Marchel, student Sebastian Domijański.
Szanowni Państwo przekazuję komunikat z WSzW Warszawa dotyczący szkolenia praktycznego w ramach Legii Akademickiej.
W związku z panującą sytuacją w kraju Dyrektor Biura ds. Programu Zostań Żołnierzem RP podjął następującą decyzje:
Szkolenie odbędzie się w większości wypadku w JEDNOSTKACH WOJSKOWYCH oraz w części w centrach szkolenia (ich lista zostanie podana w chwili nadesłania jej przez WSzW).
Kwalifikacja do modułu „cyber” będzie prowadzone przez NCBC w czerwcu, a szkolenie będzie w 6 Brygadzie Desantowo Szturmowej w Krakowie.
Zapraszamy na majówkę w naszym Uniwersytecie! A majówka w tym roku odbędzie się … wirtualnie. #zostańwdomu i dołącz do nas w trakcie wirtualnych dni otwartych. Nasze kierunki również były prezentowane!
Szanowni Państwo
Zaliczenie zajęć w ramach projektu Legia Akademicka odbędzie się 8 maja. Bardzo prosimy wszystkich uczestników o logowanie się przede wszystkim na grupy I w godzinach: 9.30 oraz 11.15.
Podczas zaliczenia każdy zdający będzie obserwował wyświetlany na ekranie w postaci prezentacji test – około 30 pytań. Należy go wypełniać w czystym arkuszu edytora tekstu według wzoru: