WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Uniwersytet w Siedlcach

Błyskawica nad drzewem - zdjęcie tytułowe wystawy fotografii Dominika MalinowskiegoAkademicka Galeria Fotografii (AGF) serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Dominika Malinowskiego zatytułowanej „Jedno drzewo”. Prace autora można oglądać od 21.03.2022 r. do 21.04.2022r. w godzinach 8:00 – 18:00. Wystawa zajmuje dwa hole AGF usytuowane na parterze budynku Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51 w Siedlcach. Wstęp bezpłatny.

Jedno drzewo to seria zdjęć wykonana na przestrzeni czasu, w obrębie jednego kadru. Nie ma zwykłych chwil, a jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Mały wycinek otaczającego nas życia ulegający ciągłej przemianie.


Dominik Malinowski urodzony 1986 roku, absolwent Akademii Podlaskiej. Wybrałem fotografię bo łatwiej mi pokazać co czuję niż o tym mówić, fotografuje wszystko, mam aparat zawsze przy sobie, większość moich zdjęć to reportaż mojego życia. Osobista przygoda z fotografią zaczęła się z pasji mojego starszego brata. Od zawsze czułem potrzebę wyrażania siebie w jakieś formie sztuki, próbowałem malarstwa, rysunku, grafiki, fotografia została najbliższa mojemu sercu.

Uwaga studenci!

Dotyczy studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy nie zaliczyli lub nie podeszli do testu z Przysposobienia bibliotecznego.

Przypominamy o konieczności realizacji szkolenia bibliotecznego.

Drugi termin Przysposobienia bibliotecznego.

Test on-line z Przysposobienia bibliotecznego (E-szkolenia) będzie dostępny od 28 lutego 2022 roku od godziny 14:00, do 31 marca 2022 roku do godziny 12:00.

Kontakt z Oddziałem Informacji Naukowej BG - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 25 643 17 48.



Szanowni państwo, pracownicy i studenci Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz całej uczelni siedleckiej w imieniu Kolegium Dziekańskiego WNSP chciałbym państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i pogodnych świąt pomimo tej dziwnej atmosfery, w której przyszło nam funkcjonować w ostatnim czasie. Życzę również państwu wielu spotkań w gronie najbliższych w gronie przyjaciół. Korzystając z okazji w najbliższym nadchodzącym Nowym Roku, chciałbym również państwu życzyć wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów. Wesołych Świąt. Wesołych Świąt!

Życzenia złożyli (od lewej):

  • dr hab. Agnieszka Gil - Świderska, prof. uczelni, dyrektor Instytutu Matematyki
  • dr Artur Niewiadomski - dyrektor Instytutu Informatyki
  • dr hab. Marzena Stańska - profesor uczelni, dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych
  • dr hab. Cezary Sempruch - profesor uczelni - dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
  • dr hab. Janina Kopyra - profesor uczelni - dyrektor Instytutu Nauk Chemicznych

W najbliższy wtorek, tj. 14.12.2021 r. o godz. 16.00 w Studenckim Klubie PeHa w ramach projektu "Let`s get together! Spotkajmy się!" organizowane są warsztaty świąteczne, pt. "Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturach świata". Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału. 

Więcej informacji w linku do wydarzenia na Facebooku: FB_Tradycje_Bożonarodzeniowe.

plakat z zaproszeniem na warsztaty: Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturach świata w języku polskim

plakat z zaproszeniem na warsztaty: Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturach świata w języku angielskim

dr Marek Siłuszyk na auli wygłasza mowę otwarcia turnieju Matemaxus

10 grudnia 2021 r. w Auli 303 Instytutu Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych miało miejsce podsumowanie IV Turnieju Matematycznego MateMaxus, który odbywał się w gmachu naszej uczelni w dniach 1 i 2 grudnia 20221.

Konkurs został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Starostwa Powiatowego w Siedlcach, Prezydenta Miasta Siedlce oraz Komisji Europejskiej.

Rywalizacja uczniów odbyła się  w systemie pucharowym. Zadania na Turniej przygotowała komisja konkursowa w składzie: mgr Agnieszka Protasiuk (SP4), mgr Katarzyna Karpiarz (ZSP3), dr Marek Siłuszyk (UPH), która również przeprowadziła turniej. Uczniowie pracowali w 3-osobowych zespołach. Wspólnie rozwiązywali kolejne zadania, które pomogły rycerzowi Matemaxusowi przygotować się do wyprawy dookoła świata. Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 1, 2 i 3 szkół średnich. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11, SP 12, SP STO, SP Iganie, SP Żelków, SP Strzała oraz szkoły: I LO, II LO, IV LO, KLO i ZSP 3. W turnieju wzięło udział 255 uczniów.

Statuetki, dyplomy, podziękowania oraz nagrody zostały wręczone przez pana Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych dr hab. Cezarego Semprucha prof. UPH, panią Dyrektor Instytutu Matematyki dr hab. Agnieszkę Gil-Świderską, prof. UPH, pana Dyrektora ZSP nr 3 mgr inż. Krzysztofa Grzegorczuka i pana dr Marka Siłuszyka. Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorom, nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Na ręce Pana Dyrektora Instytutowi Informatyki dr Artura Niewiadomskiego składamy podziękowania za pomoc przy wydruku 3D statuetek rycerza. Statuetki MateMAXUSA opracował i wykonał pan dr Marcin Stępniak.

Organizatorzy również serdecznie dziękują Staroście Powiatu Siedlcekiego,  Prezydentowi Miasta Siedlce, Komisji Europejskiej, PKP Energetyka, JAS-VENT Instalacje Wentylacyjne za cenne nagrody oraz wsparcie w organizacji turnieju.

Podczas uroczystości odbyło się również podsumowanie konkursu na nowe logo Koła Naukowego studentów matematyki GRAF.

Uczestnicy podsumowania IV Turnieju Matematycznego MateMaxus wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie pt. „Zmienne Słońce – przyczyna pogody kosmicznej”, który wygłosiła pani dr hab. Agnieszka Gil-Świderska prof. UPH