WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Uniwersytet w Siedlcach

Uczestnicy konkursu ze skupieniem pracują przy komputerach rozwiązując zadania

Dnia 13 grudnia 2023 roku w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych miała miejsce kolejna edycja konkursu programistycznego Kodigo. W tym roku również mieliśmy pełną obsadę (30 osób zapisanych, kilka nie dotarło). Do takiego zainteresowania konkursem na pewno przyczyniły się atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów – firmy Red Ocean i Cered. Bardzo gorąco im dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Po trzech godzinach wytężonej pracy szarych komórek i paluszków uczestników konkursu oraz dwóch godzinach dokładnego sprawdzania rozwiązań, jury wyłoniło zwycięzców. Są nimi:

 1. Szymon Stangreciak (Uniwersytet w Siedlcach),
 2. Patryk Przybysz (Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie),
 3. Artur Bochenek (Uniwersytet w Siedlcach).

Wszystkim gorąco gratulujemy!

W konkursie wzięli udział uczniowie i studenci:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach,
 • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach,
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 im. Generała Władysława Sikorskiego w Siedlcach,
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie,
 • Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie,
 • Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie,
 • Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim,
 • Uniwersytetu w Siedlcach.

W imieniu organizatorów konkursu dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, wspaniałą atmosferę przyjacielskiej rywalizacji i możliwość poznania tylu młodych zdolnych ludzi. Zapraszam serdecznie na kolejne edycje i nowe wyzwania programistyczne. Ciekawe, jakie przygody spotkają naszych bohaterów z kontynentu Walbardu.

Dziękuję także Kołu Naukowemu Studentów Informatyki GENBIT za zorganizowanie seminarium naukowego w godzinach oczekiwania uczestników na wyniki konkursu. Mogli dzięki temu spędzić przyjemnie czas i wziąć udział w dyskusji na temat, między innymi, zastosowań sztucznej inteligencji.

Nagrody rzeczowe laureatom konkursu wręczali: Kacper Słowikowski (przedstawiciel filmy Red Ocean) i doktor Artur Niewiadomski (Dyrektor Instytutu Informatyki UwS w Siedlcach).

Komitet organizacyjny konkursu: dr Waldemar Bartyna, dr Marcin Stępniak, mgr inż. Mateusz Przychodzki, mgr inż. Maciej Nazarczuk.

Zdjęcia wykonał Piotr Uziak.